Etna Nord 2900m + kraters 2002, mét pick-up vanaf Taormina/ Giardini Naxos
Wil je zo hoog mogelijk op de vulkaan komen, maar heb je zelf geen auto? Je wordt per auto, jeep of busje opgehaald vanaf een van de pick-up locaties in Taormina, Giardini Naxos of Letojanni. Dit is meestal rond 09.00 uur. Je wordt vervolgens naar Piano Provenzana gebracht, waar je overstapt in de 4×4 bus voor de excursie naar 2900m + het bezoek aan de kraters van 2002. Na de excursie wordt je ook weer teruggebracht natuurlijk!
✔ Inclusief pick-up & drop-off vanaf Taormina, Giardini Naxos of Letojanni
✔ Inclusief 4×4 bus vanaf Piano Provenzana naar Etna Nord 2900m (Heen en terug)
✔ Inclusief korte wandeling kraters 2002 + op 2900m hoogte bij panoramisch uitzichtpunt Pizzi Deneri
➤ Deze excursie is mogelijk vanaf half april t/m oktober normaal gesproken. Dit is dé beste en goedkoopste optie om inclusief pick-up zo hoog mogelijk (2900m!) op de vulkaan te komen vanaf Taormina, Giardini Naxos & Letojanni.
De pick-up voor de excursie naar de Etna vulkaan
Je wordt opgehaald in Taormina of Giardini Naxos. Maar ook Letojanni is mogelijk. De pick-up is (afhankelijk van je locatie) tussen 08.45 en 09.15 uur. We hebben een aantal strategische punten waar we je kunnen oppikken. Samen met jou kijken wij wat de meest handige locatie is!
Zit je in Giarre, Catania, Riposto of Acireale? Ook dan kun je met deze excursie mee! Je neemt dan de ochtend zelf de trein naar het treinstation Taormina-Giardini Naxos en wij halen je daar op om je naar 3000 meter op de Etna vulkaan te gaan.
De rit vanaf Giardini Naxos naar de Etna vulkaan duurt ongeveer 1 uur. Dan kom je aan op Piano Provenzana op 1850 meter hoogte bij Etna Nord. Hier betaal je jouw excursie en stap je over in de machtige 4×4 bussen die je van Piano Provenzana – Etna Nord naar 2950 meter hoogte brengen bij het Observatorium Pizzi Deneri.
De Etna vulkaan 3000 m excursie
Vanaf Piano Provenzana start jouw Etna avontuur. De 4×4 bussen starten tussen de lavarotsen van 2002. Erg indrukwekkend om te zien wat deze uitbarsting in 2002 allemaal verwoest heeft. Zo zie je de resten van een hotel nog tussen de lava liggen.
Onderweg passeren we de kraters van 2002 en de grote krater van 1809. Op 2950 meter hoogte stopt de bus bij het Observatorium. Vanaf hier kun je nog ongeveer 20 meter omhooglopen tot bijna 3000 meter hoogte op de vulkaan. Dit is een prachtig uitzicht punt. De vulkaangids vertelt je vanaf hier alle geheimen van de Etna vulkaan, terwijl jij uitkijkt op de actieve rokende of lava spuwende topkraters. Ook heb je vanaf hier een prachtig uitzicht op de kust van Taormina tot aan Catania én kun je met helder weer zelfs de Eolische eilanden zien!


Na de uitleg van de gids en natuurlijk een moment om te genieten van de omgeving en om foto’s te maken, keren we terug naar de 4×4 bus. We rijden terug naar beneden, naar een hoogte van 2200 meter. Hier maken we een stop en gaan we een korte trekking naar de kraters van 2002 doen. Dit is een wandeling van in totaal zo’n 30 minuten. We lopen een stuk rond de kratermond van deze imposante kraters en ook hier zal de vulkaangids je weer van alles over de Etna vulkaan leren.
Bij de kraters van 2002 kun je heel mooi het contrast zien tussen de lava en de natuur. Je hebt uitzicht op de kust, Piano Provenzana en de topkraters. Een prachtige locatie weer voor het maken van wat foto’s.
Na de uitleg van de vulkaangids dalen we af naar de 4×4 bus, die een stukje doorgereden zijn, zodat wij niet dezelfde weg terug hoeven te lopen. We stappen hier weer op de bus en rijden terug naar Piano Provenzana.

Specificaties Etna vulkaan 3000m. inclusief pick-up
Deze excursie met collectieve pick-up is op 2 dagen per week mogelijk: maandag en vrijdag. Zorg dus dat je op tijd informeert als je interesse hebt in deze excursie, want vol=vol. (De collectieve pick-up vertrekt enkel wanneer het minimum aantal personen gehaald wordt!)
De excursie start om 10.30 uur vanaf Piano Provenzana en vaak is de pick-up dus tussen 08.45 uur en 09.15 (afhankelijk van je opstapplaats).
- Pick-up tijd: Tussen 08.45 en 09.15 uur
- Pick-up locatie: Giardini Naxos, Taormina, Letojanni
- Starttijd Etna vulkaan 3000 m excursie: 10.30 uur circa
- Eindtijd Etna vulkaan 3000 m excursie: 13.00 uur circa
- Drop-off tijd: Tussen 14.30 en 15.30 uur ongeveer
Prijs per persoon: Vanaf € 104,00
Prijs voor kinderen: Vanaf € 85,00 (voor kinderen t/m 12 jaar)
Prijs voor peuters: Vanaf € 25,00
Op andere dagen is een pick-up ook mogelijk. Dit gaat dan om een privé pick-up. Deze pick-up kost € 200,00 voor 4 personen, of € 300,00 voor 6 personen.
Inclusief is:
- Pick-up vanaf Giardini Naxos / Taormina / Letojanni (heen en terug)
- Bus 4×4 naar 2950 meter hoogte (heen en terug)
- Begeleiding van een professionele vulkaangids (Engels & Italiaans)
- Wandeling van +- 30 minuten bij de kraters van 2002
- Entree Parco dell’Etna
Exclusief is:
- Water/ drinken
- Eten
- Jas


Vereisten
Deze excursie is niet geschikt voor zwangere vrouwen en kinderen onder de 9 maanden oud. Heb je last van hartproblemen, ook dan raden we deze excursie af.
Veel gestelde vragen
Ik ben zwanger en voel me fit, waarom mag ik niet mee?
De excursie wordt echt afgeraden aan zwangere vrouwen. Dit komt omdat je van 1850 meter tot 2900 meter via een off-road weg over de lava rijdt. Dit betekent best wat hobbels en bobbels in de weg. Dit ‘geschut’ is niet goed voor de kleine in de buik.
Mijn baby is 8 maanden, mag hij echt niet mee?
Jawel, hij mag wel mee, maar het is op uw eigen verantwoordelijkheid. Let erop dat je naar een hoogte van 2900 meter gaat. Wijzelf zijn dit al niet gewend, maar een baby al helemaal niet. Voor een baby kan het betekenen dat ze last krijgen van de oortjes. Daarom is het advies toch wel minimaal 1,5 jaar oud.
Wat is het verschil tussen deze excursie en een jeeptour met pick-up?
Met een jeeptour met pick-up ga je maar tot maximaal 1850 (Etna Nord) of 1900 (Etna Zuid) meter hoogte op de Etna vulkaan. Dit is namelijk de limiet tot waar je met de auto kunt komen. Met de Etna vulkaan 3000m excursie ga je écht de vulkaan op, zie je kraters en kom je dus zo hoog mogelijk: the real deal!
Is een pick-up in Catania ook mogelijk?
Ben je met een groep van minimaal 6 personen, dan kunnen we ook in Catania (en omstreken) een pick-up regelen (hier kan een meerprijs voor gevraagd worden). Anders hebben we op dit moment enkel de optie van een pick-up in Giardini Naxos, Taormina of Letojanni. Wél kunnen we je eventueel ergens onderweg oppikken, op de route. Denk bijvoorbeeld aan Piedimonte Etnea of Linguaglossa.
Ik heb bagage, waar kan ik dit laten?
Je kunt je bagage eventueel in de pick-up bus laten. Deze bus brengt je na de excursie namelijk ook weer terug. Dus mocht je bagage hebben, geen probleem!


Talen die door de gidsen worden gesproken
Engels
Italiaans
Beoordelingen
Opgehaald vlakbij hotel. Duidelijke uitleg gids Heel aparte wereld als je daar boven bent
Als voorbereiding op onze reis naar Sicilië eerst informatie opgevraagd, in het Nederlands, wat al super fijn is. De dag van het bezoek aan de Etna was precies zoals beloofd/afgesproken. Het was geen probleem mij op te halen op mijn verblijfadres aldaar. Op de dag zelf kreeg ik een telefoontje dat ik moest letten op een zwart busje i.p.v een wit, dat is service! Bus was er precies op tijd. Alles verliep zoals was voorgesteld. Met bus naar het overstappunt en daarna verder in een 4x4-bus. Goede uitleg van de gids, ruim de tijd voor foto's e.d. Het was een ervaring die zeer de moeite waard was. Ben ruim 6 uur met hun op pad geweest, het was het geld echt wel waard. Tenslotte nog mijn dank aan Anniek die mij via de app snel antwoord gaf op al mijn vragen.
Rondleiding met gids op de Etna
Ten eerste goede communicatie. We werden op afgesproken tijd opgehaald bij onze locatie. Bij aankomst stond de gids al te wachten. Naar boven met een 4x4 bus. Onderweg al direct uitleg. Boven aangekomen te voet door de sneeuw. Wederom informatie van de gids. Daarna een stuk met bus naar beneden. Weer uitstappen en een aantal kraters bezocht. Met weer zo’n goede uitleg. Het was een super dag.
Zeer goede excursie. Professionele omkadering (gids, chauffeur, …) en een flexibele organisatie met een zeer goede en vlotte communicatie. Je wordt goed geïnformeerd in voorbereiding van de excursie. Ik raad deze excursie aan iedereen aan. Een mooie ervaring rijker.
Mooie excursie kunnen doen,, we doen een rondtoer en waren alleen di en woensdag in de buurt van de Etna dankzij goede begeleiding van Anniek bakker Etna Sicilië Nog op de avond voor vertrek kunnen boeken gewoon in het Nederlands kunnen communiceren super
Stipt op tijd opgehaald, vriendelijke chauffeurs, enthousiaste gids Anniek reageert snel met uitgebreide informatie.
Laat in de avond arriveerde ik bij m'n BnB. "Te laat om voor morgen nog een excursie te boeken" dacht ik. Toch maar webformulier ingevuld. Binnen no time had Aniek het opgepakt en ervoor gezorgd dat ik s ochtends mee kon, ik voelde me echt goed geholpen. Aniek, heel erg bedankt !
Heel erg last minute (2 dagen van te voren) hebben we contact opgenomen met de vraag of er toch nog een mogelijkheid voor ons was om de Etna te bezoeken. Er is meteen actie ondernomen en nog geen uur later kregen we te horen dat er plek vrij was met de verschillende opties... Na het kort sluiten en een keuze te hebben gemaakt kregen we de informatie per mail en de vouchers toe gestuurd. Alles wat met deze excursie te maken heeft was echt PERFECT geregeld. De chauffeur was op tijd en ontzettend vriendelijk, onze gids Vicenzo was ontzettend bekwaam en de passie en kennis straalde van zijn verhaal af. Tijdens onze trip, werd een mevrouw niet goed. Heel vervelend uiteraard maar ook hier werd erg professioneel mee omgegaan. Er werd hulp geregeld voor deze mevrouw, en er werd heel open naar ons gecommuniceerd dat er een noodgeval was en we wat uit zouden gaan lopen kwa tijd wat uiteraard te begrijpen was. Ook de rest van de betrokken waren ontzettend vriendelijk. Zowel mijn reisgenoot en ik waren meer dan dik tevreden met de service, de begeleiding en de algehele excursie. Ik raad iedereen die naar sicilie gaat aan om via etnasicilie.nl hun excursie te boeken! Nogmaals bedankt in het bijzonder voor Anniek die dit samen en met haar collega's mogelijk heeft gemaakt!! Groetjes Danique en Janine
Bijzondere ervaring om met een grote 4x4 bus tussen alle lavastromen omhoog te rijden naar 2900 meter. Anniek had de transfer vanaf ons hotel geregeld en deze was prima op tijd. Na de tour was er nog tijd om even een souveniertje te kopen of wat te eten en drinken. Echt de moeite waard om deze trip te doen. Gids sprak goed Engels en we kregen heel veel info over de vulkaan en de kraters.
Wat een geweldige service, Anniek heeft echt alles perfect geregeld en dat op korte termijn. Maandag heb Ik contact met haar gezocht, dit in eerste instantie omdat ze Nederlands praat. En ik graag een Etna excursie wilde maken. Maar omdat ik dit alleen ging doen vond ik het wel prettig om Nederlands sprekend contactpersoon te hebben zo kwam ik bij haar. Anniek heeft echt alles voor mij geregeld, Via whatsapp hebben we veel contact gehad ze hield me met alles op de hoogte, wanneer de excursie ging plaatsvinden ivm met weer enz, ze heeft de pick-up geregeld van hotel naar Etna op donderdag de chauffeur was super vriendelijk. Hij heeft veel onderweg verteld over omgeving en Etna en stond ook weer klaar om me op te halen na de excursie. De excursie zelf was geweldig. Met 4x4 naar 3000 m heel bijzonder met een aantal stops tussendoor. Wat indrukwekkend is dit zeg. De gids waren vriendelijk met veel uitleg in het Engels erg interessant. Wat een mooi ervaring!! Dus ben je van plan om de Etna te gaan bezoeken, neem contact op met Anniek, ze heeft veel informatie en kan je overal in begeleiden en erg goed bereikbaar. Super ervaring met geweldige service.